Tipy a triky

Pro lepší fungování našeho hostingu, přinášíme několik tipů a triků, jak zkvalitnit chod vašich internetových stránek a z optimalizovat je. Mějte prosím na paměti, že naše webové servery, jsou určeny pro produkční nasazení webového projektu. V případě že máte zájem o hosting na vývojovém serveru, prosím kontaktuje nás, můžeme se dohodnout na konkrétních podmínkách.

Následující seznam berte především jako doporučení, nedodržování pravidel se nezkoumá, v případě problémů však může být klíčové právě chování programátorů na našich serverech. Mějte prosím na paměti, že problémy které můžete způsobit serveru, budete působit především sami sobě.

robots.txt

Soubor robots.txt využívají hlavně tzv. roboti. Tedy programy, které využívají různé indexovací servery. Pokud takový soubor neexistuje zbytečně se dochází k http chybě 404 - soubr nenalezen. Vytvářejte proto tento soubor v místech kde ho budou tito indexovací roboti očekávat (kořen webových stránek, tedy typicky adresář www) i kdyby měl být prázdný. V případě že správně tento soubor vyplníte, můžete tak sami ovlivnit co které roboti zaindexují a co ne.

Zvláštní chování je u robota Yahoo Slurp který zdá se stahuje i multimediální či jiné velké binární soubory. Zvyšuje tak zátěž na našich serverech. Možná však ne vždy se i Vám jako majitelům (tvůrcům) webů takové indexovaní hodí (líbí).

favicon.ico

Tento soubor, který se také často objevuje v chybovém logu webového serveru, používá dnes již většina webových prohlížečů. Jde o malou ikonku vašeho webu, která prohlížeč zobrazuje např. v adresním řádku, nebo na kartě webové stránky. Vetšinou jde o příjemný grafický prvek, který může být využit.

Chyby v PHP

Naše servery jsou nastavovány tak, že standardně chyby v php nejsou zobrazovány v html výstupu, ale v omezené míře se zaznamenávají do chybového log souboru. Jeho obsah můžete získat kontaktováním technické podpory našeho serveru a po domluvě můžeme nastavit tvorbu takového logu přímo ve vašem doménovém adresáři.

V případě že potřebujete otestovat funkčnost a bezproblémovost vašeho kódu prostřednictvím html výstpu, můžete použít příkazů php.

Vývoj dynamických aplikací

Buďte prosím pečliví při vývoji a testování vašich webových aplikací na vývojových serverech. Vyhnete se tak velkému množství problémů způsobených ignorování upozornění, které sice nevedou přímo k chybám, velmi často ale chybami jsou, nebo chyby působí. Kontrolujte prosím funkčnost vašich stránek kompletně, někdy chyba není přímo vidět, ale může působit problémy ne jen Vám a Vašim návštěvníkům ale i ostatním uživatelům a našich serverů.

Jak zjistím že něco může být špatně ?

Jedna z metod zde již byla zmiňovaná - chybový log soubor webového serveru. Některé indicie však je možné vyčíst i ze statistik vašich webových stránek, například počet chybových odpovědí serveru.

Nový HW

Začali sme testovat nový hardware. Aktuální nestabilita bude řešena právě výměnou hardware + upgrade...

Výpadek serveru ip5.webjet.cz

Vážení zákazníci, v neděli ráno došlo k výpadku serveru ip5.webjet.cz z důvodů poruchy základní desk...

Výpadek konektivity serveru ip1.webjet.cz

Vážení zákazníci, děkujeme, že využíváte naše služby. Tímto si Vás dovolujeme informovat, že z důvod...

Upgrade RoundCube webmailu

Upgradovali jsme webové klientské rozhraní pro čtení mailů RoundCube (na adrese webmail2.webjet.cz)....

Tarify pro náročné

Zatímco stále pracujeme na zkvalitnění a rozšíření našich služeb, připravili jsme pro Vás dva nové t...
Misto na disku:
32.385 GB

Čas serveru:


Uptime serveru: